Obrázek novinky na pozadí

Strúhanka

NN Investment Partners sa mení na Goldman Sachs Asset Management

13.02.2023

V minulom roku sa zmenil vlastník spoločnosti NN Investment Partners z NN Group na Goldman Sachs. Postupne dôjde k zmene značky spoločnosti z NN Investment Partners na Goldman Sachs Asset Management, k premenovaniu fondov a názvu firmy.

Zmena značky

Počas prvého štvrťroka tohto roku bude spoločnosť NN Investment Partners postupne meniť názov, logo a farby. Tieto zmeny sa prejavia v marketingových materiáloch, e-mailoch, e-mailových adresách aj na internetových stránkach a sociálnych sieťach spoločnosti.

Zmena internetových stránok a profilu na LinkedIn

Internetové stránky sa menia na www.gsfondy.sk. Prosíme vás, aby ste si tento odkaz uložili.

Profil spoločnosti NN Investment Partners na LinkedIn už nie je aktívny. Chceli by sme vás preto pozvať na sledovanie profilu Goldman Sachs Asset Management.

Premenovanie fondov

Dňa 6. marca 2023 sa premenujú investičné fondy, ktoré majú vo svojom názve „NN“. Vo väčšine prípadov to bude znamenať nahradenie „NN(L)“ alebo „NN“ za „Goldman Sachs“.

Čo to pre vás znamená?

Ponuka, investičný proces ani investičná politika našich fondov sa nemení, dochádza iba k ich premenovaniu. Rovnako sa nemenia ľudia, ktorí sa starajú o vaše investície, ani kontaktné osoby. Pri komunikácii sa iba začne používať názov a značka Goldman Sachs Asset Management.

Kombináciou investičných kapacít oboch spoločností sa rozšíri ponuka fondov od tradičných a alternatívnych tried aktív až po udržateľné investičné riešenia.

Navyše sa bude vo váš prospech využívať zázemie spoločnosti Goldman Sachs, ktorá je piatym najväčším správcom aktív na svete a vďaka 150 rokom svojej úspešnej histórie pokrýva svetové trhy v 55 krajinách na 5 kontinentoch.

 

 

Example Link Ostatné novinky

Neprehliadnite

Obrázek novinky

Čo je to podielový fond a ako funguje

27.11.2023
Podielový fond je taká investícia, pri ktorej jednotlivec investuje spoločne s ďalšími investormi do stratégie, ktorú má na starosti manažér portfólia, čiže správca fondu. 
Example Link Prečítať chevron_right
Obrázek novinky

Komentár k aktuálnemu vývoju trhov – november 2023

06.11.2023
Example Link Prečítať chevron_right
Obrázek novinky

Ako môže umelá inteligencia premeniť zdravotníctvo

31.10.2023
Umelá inteligencia má potenciál urýchliť vývoj liekov pri nižších nákladoch a zlepšiť účinnosť nových liečiv. Môže tiež pomôcť zlepšiť včasné odhaľovanie a predpovedanie choroby. Spoločnosti pôsobiace v oblasti prírodných vied budú na urýchlenie inovácií potrebovať partnerstvo s technologickými firmami.
Example Link Prečítať chevron_right
Obrázek novinky

Investovanie vo svete vyšších úrokových sadzieb

31.10.2023
Pravdepodobne začína hospodársky cyklus, v ktorom pasívni investori nemôžu očakávať vysoké zhodnotenie akcií. Kapitál je drahý, čo oprávňuje investorov na selektívnejší prístup k akciám. Vyššie sadzby historicky znamenajú vyššie výnosy dlhopisov, čo potenciálne umožňuje zaistiť si predvídateľné budúce peňažné toky.
Example Link Prečítať chevron_right