Obrázek novinky na pozadí

Strúhanka

Prečo investovať do fondov

30.10.2023

Pre časť finančných rezerv, ktoré potrebujete mať po ruke, je ideálny bežný alebo sporiaci účet. Tie však nenesú prakticky žiadny úrok a navyše z nich postupne ukrajuje inflácia. Ak chcete ochrániť hodnotu svojich finančných rezerv a zarobiť niečo naviac, je ideálne investovať prostredníctvom podielových fondov.

1. Je to jednoduché
Investujete prostredníctvom trvalého príkazu na úhradu alebo jednorazovým zaslaním peňazí na číslo účtu vybraného fondu.

2. O vaše peniaze sa starajú profesionáli
Nestrácate čas, manažéri portfólia vyberajú najatraktívnejšie investičné príležitosti na trhoch namiesto vás. 

3. Je to bezpečné
Podielové fondy podliehajú prísnemu dohľadu národných bánk. Povinne musia uverejňovať detailné informácie o svojom hospodárení a investičnej stratégii.

4. Minimalizujete riziko
K diverzifikácii rizika dochádza, pretože podielové fondy investujú do viacerých druhov aktív od väčšieho množstva firiem či emitentov. 

Treba si uvedomiť, že ani diverzifikácia vás úplne neochráni pred trhovým rizikom a nie je zárukou zisku. Ide však o preverenú investičnú stratégiu, ktorá pomáha minimalizovať riziko.
 

Pokiaľ si chcete zopakovať základné investičné pricipy, stiahnite si náš investičný ebook.

Example Link Investičná univerzita

Neprehliadnite

Obrázek novinky

Čo je to podielový fond a ako funguje

27.11.2023
Podielový fond je taká investícia, pri ktorej jednotlivec investuje spoločne s ďalšími investormi do stratégie, ktorú má na starosti manažér portfólia, čiže správca fondu. 
Example Link Prečítať chevron_right
Obrázek novinky

Komentár k aktuálnemu vývoju trhov – november 2023

06.11.2023
Example Link Prečítať chevron_right
Obrázek novinky

Ako môže umelá inteligencia premeniť zdravotníctvo

31.10.2023
Umelá inteligencia má potenciál urýchliť vývoj liekov pri nižších nákladoch a zlepšiť účinnosť nových liečiv. Môže tiež pomôcť zlepšiť včasné odhaľovanie a predpovedanie choroby. Spoločnosti pôsobiace v oblasti prírodných vied budú na urýchlenie inovácií potrebovať partnerstvo s technologickými firmami.
Example Link Prečítať chevron_right
Obrázek novinky

Investovanie vo svete vyšších úrokových sadzieb

31.10.2023
Pravdepodobne začína hospodársky cyklus, v ktorom pasívni investori nemôžu očakávať vysoké zhodnotenie akcií. Kapitál je drahý, čo oprávňuje investorov na selektívnejší prístup k akciám. Vyššie sadzby historicky znamenajú vyššie výnosy dlhopisov, čo potenciálne umožňuje zaistiť si predvídateľné budúce peňažné toky.
Example Link Prečítať chevron_right