Obrázek novinky na pozadí

Strúhanka

Spojenie síl s Goldman Sachs Asset Management

11.04.2022
  • Akvizícia NN Investment Partners spoločnosťou Goldman Sachs je ukončená
  • Fúzia zvýši celkové spravované aktíva na viac ako 2,8 biliónov dolárov
  • Sociálne zodpovedné investovanie zostáva súčasťou našej DNA

Dnes sme oznámili dokončenie akvizície spoločnosti NN Investment Partners spoločnosťou Goldman Sachs (tlačová správa GS). Po dlhej a úspešnej histórii v NN Group, NN IP spojí svoje sily s Goldman Sachs Asset Management.

Fúzia zvýši celkové spravované aktíva na viac ako 2,8 biliónov dolárov. Sme presvedčení, že naši klienti budú mať prospech z rozšírenia ponuky svojich produktov, lepšieho prístupu k špičkovým talentom v odbore a investícií do technológií, údajov a zodpovedných investícií. 

Naše partnerstvo podporujú tri kľúčové ciele: excelentnosť v zodpovedných investíciách, rozšírenie ponuky našich produktov a posilnenie našej pozície v Európe.

 

Excelentnosť v zodpovedných investíciách

Sociálne zodpovedné investovanie zostáva súčasťou našej DNA. Holandsko sa stane hlavným európskym sídlom Goldman Sachs Asset Management a bude využívané na podporu tímov správy aktív po celom svete. Odborné znalosti spoločnosti NN IP v oblasti zodpovedných investícií a integrácie ESG sa použijú na doplnenie existujúcich investičných procesov a prehĺbenie zodpovedných investičných postupov v celej spoločnosti.

 

Rozšírenie ponuky produktov a klientskych riešení

NN IP a Goldman Sachs Asset Management majú vysoko komplementárne ponuky produktov. Kombinácia investičných kapacít oboch spoločností vytvorí komplexnú škálu produktov správy aktív od tradičných a alternatívnych tried aktív až po udržateľné investičné riešenia.

Goldman Sachs Asset Management navyše uzavrel s NN Group desaťročné strategické partnerstvo, v rámci ktorého bude spolu s NN IP naďalej poskytovať služby správy aktív pre skupinu NN. Vďaka tomu sa zo spoločnosti Goldman Sachs stáva jeden z najväčších správcov poistných aktív s viac ako 550 miliardami dolárov pod správou. To upevňuje náš záväzok poskytovať inovatívne investičné a poradenské riešenia poisťovniam po celom svete.

 

Posilnenie našej pozície v Európe

Fúzia zvýši objem spravovaných aktív v Európe na viac ako 600 miliárd dolárov v súlade so strategickými cieľmi Goldman Sachs rozšíriť svoje európske podnikanie a globálny dosah. Holandsko sa stane dôležitým strategickým sídlom spoločnosti pre aktivity v európskom regióne. To nám umožní zostať v blízkosti našich klientov a poskytovať im služby tak, ako sú zvyknutí a ktoré vyhovujú ich potrebám. 

 

Aktíva klientov sú v spoľahlivých rukách

Spokojnosť našich klientov zostáva našou prioritou. Naďalej budeme poskytovať prvotriedne služby, obchodnú podporu a atraktívnu výkonnosť s dôrazom na stabilitu našich tímov a procesov. Budeme spolupracovať so spoločnosťou Goldman Sachs Asset Management spôsobom, ktorý nám umožní pokračovať v zlepšovaní služieb poskytovaných našim klientom v rámci investičných stratégií. 

Example Link Ostatné novinky

Neprehliadnite

Aerial shot looking down on a braided river at the edge of a black sand beach

Investovanie v aktuálnom prostredí zvýšených rizík

12.05.2023
Rok 2022 ukázal, že v súčasnom trhovom prostredí nepredstavuje základná diverzifikácia medzi akciami a dlhopismi dostatočnú ochranu.
Example Link Prečítať chevron_right
Person working in a cranberry bog

Trhy v kritickom bode

02.05.2023
Riziko recesie zostáva značné, ale zrejme v USA ani v eurozóne nenastane.
Example Link Prečítať chevron_right
Aerial view of quarry

Trh práce a inflácia v USA

06.04.2023
Na celoštátnej úrovni je v USA nebývalý nedostatok pracovných síl.
Example Link Prečítať chevron_right
Aerial view of two whales in the ocean

Napísali o nás: Udržateľné investovanie je pre nás veľká téma

03.04.2023
Aj potom, čo sa NN IP stalo súčasťou Goldman Sachs Asset Management
Example Link Prečítať chevron_right